Kaoru Funahashi [舟橋薫] (1913-1940)

Pochádzal z Omoto kyo rodiny. V roku 1931 sa stal uchideshi v Kobukane, kde mal vraj najlepšie ukemi. Zomrel v mladom veku na chorobu pľúc.

Kaoru Funahashi sa narodil v roku 1913 v prefektúre Tottori. Pochádzal z Omoto kyo rodiny a bol príbuzný Moriheia Ueshibu.

Bol nízkej postavy a veľmi pružný, vynikal v ukemi. V roku 1933 spolu s Yonekawom a Tomiki pózovali pre ilustrácie ktoré sa objavili v Budo Renshu/Aikijujutsu Densho. Pod vedením Kiyoshi Nakakuru bol aj členom kendo klubu Kobukanu.

Do polovice 1930-tych rokov bol aktívny v Budo Senyokai ako asistujúci inštruktor vo veľkom dojo v meste Takeda a taktiež učil v Osake. V roku 1940 zomiera na chorobu pľúc vo veku 37 rokov.

Dojo (Kobukan) bolo zrovna dokončené. Dokonca sme aj leštili stĺpy (smiech). Kaoru Funahashi prišiel hneď po tom. Myslím že to bolo okolo roku 1931. Medzitým už zomrel. Bol synom člena sekty Omoto kyo a práve vďaka tomu prišiel. Bol to veľmi dobrý chlapec, myslím teda v tých časoch (smiech).
Hajime Iwata

Kaoru Funahashi bol veľmi tichý a seriózny človek. Bol tiež dobrý v aikide. Ak si dobre pamätám, bol z Tottori. Bol jedným z obľúbencov Ueshiba senseia. Bol mladší ako ja, ale myslím že už nežije.
Kiyoshi Nakakura

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *